مقالات و دانستنی ها

قدرت نهفته در اتحاد بخش‌های آی تی و بازاریابی

طبق اعلام شرکت تحقیقاتی تکنولوژی «فورستر»، این روز‌ها کلیه امور بازاریابی صرفا به صورت دیجیتالی صورت می‌گیرد. این گفته حاکی از این حقیقت است که تا زمانی که بازاریابان ارشد بر نحوه ارائه تجربه برند توسط تکنولوژی دیجیتال به شیوه‌ای متناسب‌تر و غنی‌تر تمرکز نکنند، از رقبا عقب می‌مانند.

30 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

توليدات سازگار نرم‌افزار از منظر کپی‌رایت

 اواخر دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی، موضوع حمایت یا عدم حمایت از برنامه‌های رایانه ای «واسط»(Interface)، و همچنین وضعیت قانونی مهندسی معکوس کد برنامه‌ها جهت استخراج اطلاعات مربوط به برنامه‌های واسط و بازتولید برنامه‌های واسط، در نرم‌افزارهای مکمل(Complementary) یا برنامه‌های رقیب(Competing Program)، به طرز فزاینده‌ای، موضوع بحث و مناقشه بود.

30 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

پروتکل تبادل الکترونیکی مکاتبات - ECE

تحول چشمگیر فناوری اطلاعات در دو دهه اخیر موجب بروز تحولاتی ژرف در عرصه دیوان سالاری جا افتاده و بسیار نیرومند سنتی گردیده است و انتظارات کارگزاران و ارباب رجوع را از زمان، هزینه و روش انجام کارها دگرگون ساخته است. تأمین رضایت ذینفعان این نظام در سطوح مختلف و مراجعان با نیازها و توقعات گوناگون با روش های پیشین ناممکن است. این است که اکنون ما شاهد جنب و جوشی فراگیر برای پاسخ گویی به این انتظارات با به کارگیری فناوری اطلاعات در سطوح مختلف هستیم.

29 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

۹ روش موثر برای کاهش استرس در محیط کار

زندگی سرشار از مطالبات، ضرب‌العجل‌ها و شتاب در کار‌ها است و این لزوما چیز بدی نیست. اما وقتی شخصی دائما در وضعیت اضطراری قرار می‌گیرد، سلامت فکری و جسمی او به خطر می‌افتد. این مساله فقط برای افراد مضر نیست، بلکه به کسب‌وکار‌ها نیز آسیب می‌رساند. سازمان جهانی بهداشت ارزیابی کرده استرس حدود ۳۰۰ میلیارد دلار در سال به کسب‌وکارهای آمریکایی خسارت می‌زند. 

28 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

ارزیابی صحیح عامل بهبود وضعیت فناوری اطلاعات

ارزیابی پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بعضا با مشکلاتی روبه‌رو است که علل اصلی آن‌ها، وجود منافع و هزینه‌های غیر ملموس و پنهان و ریسک حاصل از پیاده‌سازی این پروژه‌هاست.
بسیاری از صنایع با اجرای پروژه‌های ICT توانسته‌اند بهبودهای عظیمی را در بهره‌وری فعالیتهای خود ایجاد کنند. فناوری اطلاعات برای صنایع مختلف مزیتهای زیادی ازجمله سرعت در عملیات، ثبات و سازگاری در ایجاد داده، دسترسی به اطلاعات و مبادله آن را فراهم کرده است.

27 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

چگونگی مدیریت منابع انسانی در دوران رکود

من زمان زیادی از زندگی خود را صرف آموزش افراد کرده‌ام تا به رهبران و مدیران بهتری تبدیل شوند. از بخش‌های مهم کار من، کمک به آنها در توسعه روابط خوب با کارمندان کارآمد و سهامداران بوده است. ما روش‌های مختلف تاثیرگذاری، ایجاد انگیزه و رهبری افراد را با افزایش مهارت‌های آنها مورد بررسی قرار دادیم. من به مدیران کمک می‌کنم تا بهترین‌ها را از افرادشان به‌دست آورند.

27 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

مروری بر گرایش‌های تکنولوژیک سال ۲۰۱۴

سال جدید برای کسب‌وکارهای حوزه تکنولوژی سال جالبی خواهد بود، چرا که «زمین‌ساخت‌های بشقابی» عرصه تکنولوژی به یکباره در حال تغییرند و مسیر این صنعت را دگرگون می‌کنند. در این زمینه، کار‌شناسان مختلف در سراسر دنیا موضوع های مختلفی برای سال ۲۰۱۴ معرفی کرده‌اند: دوران افول «بعد از PC‌ها»

21 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

۷ رویکرد برای تحول تجارت الکترونیک در بنگاه‌های کوچک

صرف‌نظر از اینکه معاملات امروزی از چه کانالی صورت می‌گیرد، اصل مهمی که بیشتر تکنولوژی‌های خرده‌فروشی نوظهور را هدایت می‌کند، تعامل شخصی‌شده با مشتری است.

21 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

چالش‌هاي اجرا و پياده سازي سيستم‌هاي ERP

در داخل و خارج از ايران تاكنون شركتهاي زيادي در زمينه طراحي و پياده‌سازي نرم‌افزارهاي برنامه‌ريزي منابع سازماني با اين فلسفه ايجاد شدند كه بتوانند كليه عمليات سازمان را تحت كنترل و برنامه‌ريزي داشته‌ و به نوعي سعي در ايجاد يكپارچگي در فرآيندهاي سازماني را داشته‌اند. نكته مهم درانتخاب نرم‌افزارها كارايي زیر سیستم، قابليت هماهنگ سازي با فرآيندهاي سازماني و جوابگويي آن در سازمان مي‌باشد.

20 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin

عوامل موفقيت در اجراي پروژه هاي ERP

تحقيقات نشان داده است حمايت مديريت ارشد بخصوص در مراحل اوليه پروژه از اهميت بالايي برخوردار است. البته نقش مديريت مياني و ساير پرسنل نيز در جاي خود خالي از اهميت نخواهد بود ولي تحقيقات نشان داده است اگر مديريت ارشد بطور دائمي مسئوليتها و وظايف اين پروژه را به ديگران تفويض نمايد، احتمال شكست پروژه بسيار افزايش خواهد يافت.

20 - بهمن - 1392     ایجاد شده توسط: admin